Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Milli iradenin sarsılmaz yıkılmaz kalesi olarak Bağcılar tercihini daima eser siyasetinden yana kullandı.
AK Parti’yi milletimiz kurdu. Bu uzun yürüyüşte hamdolsun bağcılar hep yanımızda oldu. 31 Mart’ta Bağcılar’dan daha büyük bir zafer bekliyoruz.

Kimin kimlerle ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz.

31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz. Pensilvanya’nın ulaklarının ta okyanus ötesinden yaptığı açıklamaları, siz de izliyorsunuz. Daha seçimler bile olmadan nasıl FETÖ’cülerin heyecana kapıldığına, umutlandıklarına sizler de şahit oluyorsunuz.

Beyni sulanmış darbe dönemlerinin kullanışlı aparatlarının nasıl intikam kelimesini, rövanş kelimesini ulu orta kullandıklarını sizler de takip ediyorsunuz. Bunların beyni sulanmış size mama yok bu memlekete.

Kandil’in uzantılarının CHP’nin Ankara ve İstanbul adaylarına nasıl posta koyduğunu gördünüz değil mi.
Terör koridoru kurdular Suriye’nin kuzeyinde. Kim? YPG, PYD. Buradan bizim 100’ü aşkın vatandaşımızı şehit ettiler.
Bay Kemal çıkmış, “YPG’nin bizimle ne işi var” diyor.

Biz Afrin’e girdiğimizde “Mehmetçik Afrin’e niye giriyor” dedi. Öğreneceksin Bay Kemal.
2019’da İstanbul’un ortasındaki bir ilçede bunlar çöpleri bile toplayamadılar. CHP çöp, çukur, çamur demektir.

BAHÇELİEVLER MİTİNGİ

Erdoğan, partisinin Bahçelievler mitinginde, AK Parti’nin şehirlere kazandırdığı eserlerle mutlu olduğunu ifade ederek, katılımcılara şöyle seslendi:
“Yarın, gelin sandıklarda bu kirli ittifaka, bu zillet ittifakına öyle bir tokat atın ki bir daha bunlar belini doğrultamasın. Burada ne ararsan var. Kandil var, çıkar var, menfaat var. İstanbul’da ne için acaba PKK’nın arkasında olduğu parti seçime girmiyor? Neden? Çünkü CHP’nin bunlar destekçisi ama listelerinden belediyelere sızmaya çalışıyorlar.

Bugüne kadar sizin iradenizin üstünde biz irade tanımazken, onlar ne yazık ki dağın teşvikiyle yeni bir irade oluşturuyorlar. İnşallah bugüne kadar nasıl ki bu yolu yürüdük, bundan sonra da demokrasiden taviz vermeden, meşruiyetten başka yöntemlere tevessül etmeden bu yolculuğumuzu sürdüreceğiz. En zor, en sıkıntılı zamanlarımızda biz, size geldik. Sizin çizdiğiniz rotada, sizin belirlediğiniz çerçevede mücadelemizi devam ettirdik. Birileri gibi sırtımızı eli kanlı örgütlere, CHP gibi elitlere değil, Kandil’e değil, milletimize dayadık, mutlak güç ve kudret sahibi olan Allah’a dayadık. 14 seçimin hepsinde bize sahip çıkan milletimize, her karış toprağında bir yiğidin uzandığı bu aziz vatana şükran borcumuzu ödemek için çalıştık.”

İstanbul’a yapılan yatırımlara ilişkin video izleten Erdoğan, “Başkaları gibi meydanlarda verdiğimiz sözleri unutmadan hepsini tek tek hayata geçirdik. Dün nasıl ‘Aşkınan çalışan yorulmaz.’ diyorsak, bugün de ‘Gönülden yaparsan, gönüller kazanırsın.’ diyoruz. Dün nasıl ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ diyorsak, bugün de ‘Yıkma gönül sarayını, örmesi kolay değildir.’ diyoruz. Dün nasıl ‘İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün.’ diye çalışıyorsak, bugün de ‘Önce millet, önce memleket.’ düsturuyla koşturuyoruz. Beyaz kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolculukta sizin için milletimiz için mazlum ve mağdurların son sığınağı bu ülkenin istikbali için mücadele ediyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bizim kimseyle iş birliğimiz yok.” dediğini aktararak, “Ya kimi aldatıyorsunuz? Listelerinden PKK’lıları, HDP’lileri, parlamentoya taşıdılar. Sözde İYİ Parti aynı şekilde taşıdı. Aynı şekilde Saadet’in onlarla iş birlikleri var. Hepsi kayıtlı, belgeli. Seçim sonrası zaman zaman bunları belgeleriyle açıklayacağız.” dedi.

“KÜRT KARDEŞLERİMİN SIRTINDAN MENFAAT SAĞLAMAYA ÇALIŞANLAR VAR”

Türkiye’yi 2023 hedeflerine, 2053 ve 2071 vizyonuna kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Erdoğan, “34 yıldır Türkiye düşmanlarına taşeronluk yapan bölücü örgütü bitirmek için birbirinden başarılı operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Kandil’de inlerine girdik. Operasyonlar devam ediyor ve devam edecek. Teröristler bitene kadar devam ettireceğiz. Şu anda Kürt kardeşlerimin sırtından menfaat sağlamaya çalışanlar var.” diye konuştu.

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin ve HDP milletvekillerinin konuşmalarını içeren videonun ardından, şunları söyledi:
“Güneydoğu Anadolumuz, Doğu Anadolumuz, Karadenizimiz, Akdenizimiz, Orta Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız var. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Nerede var? Irak’ın kuzeyinde. Çok seviyorsan, terör sevicileri de al yanına, defolun oraya gidin. Bu toprakları bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız.

Böyle bir yola tevessül ettiğinizde Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Kandil’de nasıl bomba olup onların başına, başına indiysek, aynen oraya da ineriz. Terörle mücadelede bu işi Allah’ın izniyle bitireceğiz. Lamı cimi yok. Zeytindalı Operasyonu’nda ne yaptık? Afrin’de ne yaptık? İnşallah bundan sonra da bu aynen devam ediyor. Terör koridorunu ne hale getirdiğimizi gördünüz. Kim ne derse desin biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Bu yola da böyle devam edeceğiz. Ne dedik? Bir gece ansızın gelebiliriz. Geldik mi? Geldik.”

GÜNGÖREN MİTİNGİ

Erdoğan, partisince Köyiçi Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda düzenlenen Güngören mitingde, son 17 yılda “millete tepeden bakan kibir kuleleri”ni yıktıklarını, Türk demokrasisinin üstünden vesayetin gölgesini kaldırdıklarını, pek çok zorluğun, problemin ve bir çok darbe teşebbüsünün üstesinden geldiklerini dile getirdi.

İstanbul’a ve Türkiye’ye olan sevdalarını yatırımlarla ispat ettiklerini ifade eden Erdoğan, katılımcılara İstanbul’a yapılan yatırımlara ilişkin bir video izletti.
Erdoğan, “CHP, çöp, çukur, çamur, pislik… İnşallah nasıl 94’te bunlara dersi verdiyseniz, CHP’de olan yerlerde yine bu dersler verilecek. Ankaramıza, İstanbulumuza, İzmirimize inşallah bu defa farklı sahip çıkacağız. Büyükşehirlerde Cumhur İttifakı olarak inşallah bu adımı atacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güngören’deki yatırımlara ilişkin bilgi verirken, şöyle devam etti:
“Bakırköy, İDO, Bağcılar, Kirazlı Metro Hattı’nın yapımına devam ediyoruz. Belediye hizmet binası ve 270 araçlık zemin altı otoparkının yapımı sürüyor. Güngören Mezbahanesi’ni, nikah salonu, kültür ve spor merkeziyle 176 araç kapasiteli otoparka dönüştürüyoruz. Merter Moda merkez cadde ve sokakları düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Güngören’de D-100 ve TEM’e alternatif olarak inşa edeceğimiz yeni bir tünelle trafiği rahatlatıyoruz. Bu sayede Güngörenliler, E-5 ve TEM’e bağlanmadan İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna ulaşabilecek. Bayrampaşa-Esenler Hal Kavşağı ile Güngören-Esenler Çinçin Deresi Yolu Tüneli alternatif bir güzergah oluşturacak. İlçemize 5 bin 719 araç kapasiteli yeni otoparklar kazandıracağız. Merter’e aktarma merkezi kuracağız. İstanbul’u saracak olan yeşil ağa, Güngören de Zeytinburnu, Eyüpsultan koridoruyla dahil olacak. Tozkoparan, Gençosman ve Abdurrahman Nafiz Gürman mahallelerinden geçecek yeşil koridorla ilçemiz 82 bin metrekare yeşil alana sahip olacak. Güngören Meydanı ve çevresini kapsayan büyük bir alanda düzenleme yapacağız. İlçemize bir millet bahçesi, millet kıraathanesi ve gençlik merkezi kazandıracağız. Sanayi Mahallemizde 30 bin metrekarelik bir alanda ata sporlarımızın yaşatılacağı etnospor merkezi kuracağız.”

“KİMİN KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTIĞINA ŞAHİT OLDUNUZ”

Türkiye’nin yarın bir “sandık imtihanı” yaşayacağını belirten Erdoğan, şunları söyledi:
“Biz, milletimize önce belediyelerde hizmet etme şerefine nail olmuş, orada kendimizi ispatlayarak ülke yönetimine gelmiş bir kadroyuz. Tıpkı 1994’te olduğu gibi bugün de belediyelerimiz vasıtasıyla milletimizin hizmetkarlığına talip olmanın o büyük heyecanını yaşıyoruz. Kimi yerlerde sadece kendi partimiz, kimi yerlerde Cumhur İttifakı olarak sizlerden belediye başkan adaylarımıza destek istiyoruz. Sandıkta milletimizin teveccühüne mazhar olduğumuz her yerde, şehirlerimize en güzel hizmetleri sunmanın gayreti içinde olacağız. Bu seçim, tıpkı son 6 yıldaki tüm kritik seçimlerimiz gibi, belediye başkanlarını belirlemenin ötesinde bir anlama sahip. Bu seçimde aynı zamanda kendimiz ve evlatlarımız için nasıl bir Türkiye istediğimizin de kararını vereceğiz. Bu seçimde şehirlerimizin, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne nasıl gireceğini de kararlaştıracağız. Seçim kampanyası sürecinde yapılan pazarlıkları, atılan iftiraları, savrulan tehditleri siz de gördünüz. Kimin kimlerle işbirliği yaptığına, ne tür oyunlar oynadığına şahit oldunuz.”

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin ve HDP milletvekillerinin konuşmalarını içeren video izleten Erdoğan, “Ne diyor Bay Sezai? Diyor ki ‘Kürdistan’da oylar nereye verilecek malum. Batıda da AK Parti ve MHP’ye oy kaybettireceğiz.’ Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Güneydoğu Anadolumuz, Doğu Anadolumuz, Karadenizimiz, Akdenizimiz, Orta Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız var. Be hey gafil, Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Çok seviyorsan, Irak’ın kuzeyinde var, terör sevicileri de al yanına defolun oraya gidin. Size biz bu toprakları böldürtmeyeceğiz. Bu Anadolu topraklarında, bu vatan topraklarında asla size mama yok.” dedi.

Erdoğan, CHP’nin Adalar’daki adayının, İstiklal Marşı’nı okumadığını ifade ederek, “Bay Kemal İstiklal Marşı okuyor. O ise dut yemiş bülbül gibi dinliyor. Niye? Çünkü bunlar İstiklal Marşı düşmanı. Bunlar HDP’li ama CHP’nin adayı. CHP diyor ki ‘Bizim onlarla ilgimiz yok.’ Ne yok ya sen kimi aldatıyorsun? Sizin kapalı kapılar ardından ne tür anlaşmalar yaptığınızı daha sandıklar kurulmadan biz adaylara verdiğiniz ayarlarla biliyoruz.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin de bu mekanizma içinde bulunduğunu belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu dörtlü mekanizmaya yarın sandıklarda demokrasi dersi veriyor muyuz? Bunun için Adalar’daki vatandaşlarımıza da sesleniyorum, şu Adalar’a hizmet bizimle geldi. 94’ten beri, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemden itibaren Adalar’a ne ihtiyacı varsa bunların hepsini yaptık. Hala da yapıyoruz. Ben buradan Adalar halkına sesleniyorum, gelin oradaki Özlem hanım kardeşime sahip çıkın. Çıkın ki Adalar hizmet görsün. Şimdi biz Yassıada’yı demokrasi ve özgürlükler adasına çeviriyoruz. Kim yapardı bunu? Muhteşem bir ulusal, uluslararası toplantıların yapılacağı ada haline getiriyoruz orayı. Buna CHP’nin aklı ermez. Bu zihniyetin aklı ermez. Onlar ancak idam kararlarının verildiği o adayı desteklemekle kaldılar, biz ise orayı şimdi demokrasi ve özgürlükler adasına dönüştürüyoruz. 3-5 ay sonra açıyoruz.”

“YUSUF’UN HESABINI SANDIKTA SORUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk siyasi hayatının en sancılı, en netameli seçim dönemlerinden birinin yaşandığını dile getirerek, “İşte görüyorsunuz adam bunu söylüyor. Kadın ne diyor? ‘Biz sırtımızı YPG’ye, PYD’ye, YPJ’ye dayadık.’ Be ey kadın, biz de sırtımızı milletimize ve Rabb’imize dayadık, farkımız bu.” diye konuştu.

“Benim Kürt kardeşlerim bu kendilerini aldatan bu sirk cambazlarına oy mu verecek? Ben biliyorum ki vermeyecek.” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
“Kürt kardeşlerime bunu da anlatın. Yani bunların neler söylediğini, neler yapmak istediğini anlatın. Bu oyunu hep beraber bozmamız lazım. Bu konuşan Sezai denilen adam bu Kürt de değil, ne idiği belirsiz. Öyle birisi. Kandil’den talimat verenleri de gördünüz. Bu muhalefet heybesinde biriktirdiği tüm cürufu, iftirayı, yalanı, son 2 ayda miting meydanlarında ortaya saçtı. Seçim ofislerimizi kundakladılar. Adaylarımıza saldırdılar. Broşür dağıtan Yusufumuza saldırdılar. Hakaret ettiler. İşte o Yusufumuzun hesabını da yarın sandıkta sorun.”
Erdoğan, seçime saatler kaldığını belirterek, yarın akşam Güngören’de yine belediyeyi aynı kararlılıkla AK Parti belediyeciliği olarak devam ettireceklerini söyledi.

Belediyecilikte AK Parti belediyeciliğinin bir devrim olduğunu dile getiren Erdoğan, “25 yıl önce İstanbul’un ne halde olduğunu biliyorsunuz. Bize teslim ettiniz elhamdülillah ne hale getirdik. Şimdi daha iyi yapacağız. Devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

NOTLAR

Köyiçi Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda düzenlenen mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Güngören Belediye Başkan Adayı Bünyamin Demir ile vatandaşlar katıldı.

Erdoğan, konuşması öncesinde “Bir Aşk Hikayesi” şarkısına eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından vatandaşlara çay dağıttı.

 

SULTANGAZİ MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “İşte bunlara terör koridorunda, Suriye’nin kuzeyinde dersi verdik mi, Afrin’de verdik mi? Verdik. Şimdi de Fırat’ın doğusunda eğer çekidüzen vermezlerse gereken dersi vereceğiz. Bütün hazırlıklar tamam. Durmak yok yola devam” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-onemli-mesajlar-41166798

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir